Parapety

Vnitřní i vnější okenní parapety Roto se vyznačují vysokou tvarovou stálostí a vysokou odolností proti vlhkosti, UV záření a teplotním změnám. Parapety mají několik druhů dekorací a jsou stylově vyprofilované.


Vnitřní komůrkové parapetyparapety1
Tyto parapety jsou standardně dodávaným typem parapetů. Jsou vyrobeny z vytlačovaných PVC komůrkových profilů, které jsou polepeny fóliemi. Fólie jsou odolné proti působení slunečních paprsků. Vyrábějí se v pěti barevných provedeních (bílá, mramor, buk, zlatý dub a mahagon). Jednotlivé komůrky mají šikmé stěny zaručující větší tvarovou stálost. Vzhledem k úpravě spodní plochy drážkami se velmi dobře osazují pomocí lepících hmot. Vyrábějí se v šířkách od 150 mm (150, 200, 250, 300, 350, 400, 500 a 600 mm). Boční řezy jsou kryté plastovou koncovkou v barvě parapetu (bílá, buk, zlatý dub, mahagon).


Dřevotřískové parapetydrevotriskove_parapety

Na přání lze dodat i dřevotřískové parapety, které jsou stejně jako komůrkové určeny pro využití ve vnitřních prostorách. Vyznačují se těmito vlastnostmi - snadná údržba, zdravotní nezávadnost, stálobarevnost, teplotní stabilita, odolnost proti oděru a běžným domácím chemikáliím, jednoduchá montáž.
Jsou vyrobeny z vlhkuvzdorné dřevotřísky (V100). Horní krycí vrstva je potažena HPL laminátem o síle 0,8 mm a spodní vrstva je opatřena protitahovou fólií, která zabezpečuje ochranu před deformačními vlivy. Veškeré řezné hrany musí být chráněny před vlhkostí. K tomu používáme jak boční PVC krytky, tak i hranovací pásky či silikonové tmely pro utěsnění spár.
Parapety jsou dodávány v široké paletě dezénů (bílá, mramor šedý, afromosia, dub, dub světlý, buk, dub tmavý, mahagon, třešeň) v šířkách 150 - 600 mm.


Vnější hliníkové parapety Soft Lineparapety2

Vnější hliníkové parapety Soft Line jsou vyrobeny z protlačovaného hliníku a mají moderní zaoblený tvar ve stylu „Soft Line“. Při volbě úpravy povrchu se nabízí možnost mezi eloxem (tmavý bronz, stříbrný, zlatý, černý) a standardními odstíny RAL (9016, 8017, 8019). Ostatní RAL jsou na objednávku s příplatkem. Parapety jsou ukončeny krytkami v barvě parapetu. Krytky zabraňují vzlínání vody do venkovních špalet a vyrovnávají dilataci hliníku díky tvarovému provedení koncovky.

 

Vybrané reference

Penzion Apartmán

Penzion Apartmán

Zimní zahrada

Zimní zahrada

 

Mob: 737 870 834
Mob: 776 744 708
DVP - Výroba dřevěných eurooken - LUDĚK PODZIMEK
U zahrádek 7 | Jablonec nad Nisou | 46604 
Tel: 483 705 740
Fax: 483 705 740 
   www.dvp-eurookna.cz